Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Hemşirelik Fakültesi

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Hemşirelik Fakültemiz, ülkemizin en köklü üniversitelerinden olan Ege Üniversitemiz çatısı altında açılan ilk üç eğitim kurumundan biri olarak, 1955 yılından beri yarım asrı aşkın süredir meslektaşlarımızı yetiştirmektedir. Fakültemiz, hemşirelik eğitiminde Avrupa’nın ilk hemşirelik lisans eğitimini başlatmış olup, Hemşirelik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (HEPDAK) tarafından eğitimi akredite edilmiş, %30 İngilizce eğitimi ile uluslararası yarışta başarı ile eğitim ve araştırma hizmetlerini sürdüren eğitim kurumudur.

İnsan yaşamında üniversite eğitimi kendini gerçekleştirme ve mesleki kimlik gelişimi açısından önemlidir. Kaliteden ödün vermeyen fakültemizde tüm akademik ve idari kadromuz ile sizlere kendini gerçekleştirme ve mesleki kimliği bulma yolculuğunda hemşirelik eğitimi vermekten mutluluk duyuyoruz. Hiç şüphesiz sağlık ekibinin en kalabalık insan gücü olan hemşirelere, her zaman toplumun sağlık gereksinimi olacaktır. Bu nedenle Ege Üniversitemize yakışır biçimde mesleğimiz ile ilgili uluslararası yarışta önlerde olmak için iç motivasyonunuzu yüksek tutacağınıza ve inovatif olacağınıza yönelik inancım tamdır.

Hemşirelik Fakültemizin bu günlere gelmesinde emeği geçen tüm akademik ve idari kadrodaki çalışanlarımız ile bizi destekleyen kişi ve kurumlara şükranlarımı sunuyorum. 

Üniversitemizi, Fakültemizi, Hemşirelik mesleğini tercih ettiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Amacımız ülkemiz milli değerlerini taşıyan, sağlık ekibinin merkezini oluşturduğu bilincinde olan, yaratıcı,  yaşam boyu öğrenmeyi felsefe edinmiş iyi birer hemşire olmanızdır.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Ayşegül DÖNMEZ

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı