canlı destek

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Hemşirelik Fakültemiz, Türkiye’de beş yıllık tam akredite ilk üniversite olan Ege Üniversitemiz çatısı altında açılan ilk üç eğitim kurumundan biri olarak, 1955 yılından itibaren yarım asrı aşkın süredir meslektaşlarımızı yetiştirmektedir.

Fakültemiz, hemşirelik eğitiminde bir ilkler fakültesi olarak Avrupa’nın ilk hemşirelik lisans eğitimini başlatmış ve Hemşirelik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (HEPDAK) tarafından da Türkiye’de beş yıllık akreditasyon alan ilk Hemşirelik Lisans Programı olarak 30 Eylül 2026 yılına kadar akredite edilmiştir. Eğitim dilimiz %30 İngilizce olup, öğrenci odaklı yönetim ve eğitim anlayışımızla Covid-19 salgını sürecinde de vermiş olduğumuz eğitimi hem çevrim içi hem de yüz yüze eğitim ortamlarında sürdürmüş ve sürdürmeye devam etmekteyiz. Fakültemiz akademik kadrosu tarafından gerçekleştirilen Avrupa Birliği, TÜBİTAK, Bilimsel Araştırma Projeleri ile birlikte düzenlemiş olduğumuz kongre, sempozyum ve webinarlarla da ulusal ve uluslararası yarışta başarılı bir şekilde araştırma hizmetlerini yürütmekteyiz. Öğrencilerimizin kariyer gelişimini önemsediğimizden, bu yıl Fakültemiz Tanıtım ve Kariyer Komisyonu üyeleri tarafından, salgın sürecinde sekiz ülke ve 258 kişinin katıldığı, I. Uluslararası Ege Hemşirelik Öğrencileri Kariyer Sempozyumu’nu gerçekleştirdik. Bunların yanı sıra, ulusal alanda ülkemizin ulusal hedef ve politikaları çerçevesinde, yeni kurulan veya gelişmekte olan genç üniversitelerin, alt yapı, donanım ve akademik insan gücü bakımından kıdemli üniversiteler ile eşleştirilerek işbirliği sağlanması amacıyla yürütülen, YÖK Anadolu Projesi’nde, Iğdır Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’ne donanımlı eğitim kadromuzla destek vermekteyiz.

İnsan yaşamında üniversite eğitimi kendini gerçekleştirme ve mesleki kimlik gelişimi açısından önemlidir. Kaliteden ödün vermeyen Fakültemizde tüm akademik ve idari kadromuz ile sizlere kendini gerçekleştirme ve mesleki kimliği bulma yolculuğunuzda hemşirelik eğitimi vermekten mutluluk duyuyoruz. Hiç şüphesiz sağlık ekibinin en kalabalık insan gücü olan hemşirelere, her zaman toplumun sağlık gereksinimi olacaktır. Bu nedenle Ege Üniversitemize yakışır biçimde mesleğimiz ile ilgili uluslararası yarışta önlerde olmak için siz öğrencilerimizin iç motivasyonunuzu yüksek tutacağınızı ve inovatif olacağınızı biliyorum.

Hemşirelik Fakültemizin bu günlere gelmesinde emeği geçen tüm akademik ve idari kadrodaki çalışanlarımız ile bizi destekleyen kişi ve kurumlara şükranlarımı sunuyorum. 

Üniversitemizi, Fakültemizi, Hemşirelik mesleğini tercih ettiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Amacımız ülkemiz milli değerlerini taşıyan, sağlık ekibinin merkezini oluşturduğu bilincinde olan, yaratıcı,  yaşam boyu öğrenmeyi felsefe edinmiş iyi birer hemşire olmanızdır.

Sevgilerimle…

04.10.2021

Prof. Dr. Ayşegül DÖNMEZ

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ